Koçluk Nedir?

Kişilerin kendi kaynakları bir işi yapmaları, yaratmaları ya da nasıl yapacaklarını öğrenmeleri için yeterlidir. Dolayısıyla bu anlamda asıl ihtiyaç duyulan, “yaptıran” değil “yol gösteren”dir. Koçluk, hayatın akışı içerisinde daha doyurucu bir yaşam sürmeyi amaçlayan kişilere destek amaçlı bir “kişisel gelişim modeli”dir.

Hayatımızda ciddi bir problem olmadığı halde yaşam amacımızı birlikte sorgulayabileceğimiz, bugüne kadar işimize yaramayan düşünce ve alışkanlıklarımızı tekrar gözden geçirebileceğimiz güvenilir ve sırdaş bir dost kazandırır koçluk.

Yaşam koçluğunda; hayatınızın çeşitli alanlarında değişim ve gelişim istiyorsanız ve bunun için bir koça ihtiyacınız varsa, bu süreç içinde yanınızda (güvenilir, dürüst) bir dost ve sırdaş istiyorsanız; karşılaştığınız sorunlar için birebir ya da gruplarla çalışma yöntemiyle bize katılabilir ve destek alabilirsiniz. Daha planlı, kalıcı ve etkin bir şekilde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

NLP Koçluk

Koçluk;
Psikolojik sorunlar için çözüm değildir.
Terapi yapılamaz.
Kişi soruların yanıtlarını kendi bulur.
Geçmişten çok gelecekle ilgilidir.

Ne Değildir "KOÇLUK"?..

Ayrıca siz de kendi alanınızda, bir insanın ilerlemesine destek olmak, onun problemlerini çözmesinde yardımcı olmak, kısaca kişilere koçluk yapmak istiyorsanız ve başarılı bir koç olmak istiyorsanız koçluk eğitimlerimize katılmalısınız.

Kendi kişisel yetenek ve becerilerimizin farkında olma, kendimize odaklanma
Koçluk beceri ve tekniklerini öğrenme ve uygulama
Öğrendiklerimizi başkalarının hayatında nasıl kullanabilir ve nasıl yol gösterebilirizi öğrenme

“Koçluk Eğitimleri” 3 bölümden oluşmaktadır.

  • Koçluğa Hazırlık
  • Temel Koçluk Becerileri
  • Özel Alan Koçluğu
    • Yaşam Koçluğu
    • Network Koçluğu
    • İletişim Koçluğu